Tennis scores and schedule: Osaka, Gauff, Nadal in Thursday action
Mutua Madrid Open
ATP World Tour / Men’s Singles / Round of 128
Pedro
Cachin
Sebastian
Ofner
10:00
Pedro Cachin of Argentina is scheduled to play Sebastian Ofner of Austria, at 10:00. First server will be TBD
Yoshihito
Nishioka
Felix
Auger-Aliassime
10:00
Yoshihito Nishioka of Japan is scheduled to play Felix Auger-Aliassime of Canada, at 10:00. First server will be TBD
Tomas
Machac
Emil
Ruusuvuori
10:00
Tomas Machac of Czechia is scheduled to play Emil Ruusuvuori of Finland, at 10:00. First server will be TBD
Alejandro
Tabilo
Flavio
Cobolli
10:00
Alejandro Tabilo of Chile is scheduled to play Flavio Cobolli of Italy, at 10:00. First server will be TBD
Max
Purcell
Marcos
Giron
11:30
Max Purcell of Australia is scheduled to play Marcos Giron of United States of America, at 11:30. First server will be TBD
Richard
Gasquet
(Q)
Lorenzo
Sonego
11:30
Richard Gasquet of France, seeded Q is scheduled to play Lorenzo Sonego of Italy, at 11:30. First server will be TBD
Christopher
O’Connell
Matteo
Arnaldi
11:30
Christopher O’Connell of Australia is scheduled to play Matteo Arnaldi of Italy, at 11:30. First server will be TBD
Dusan
Lajovic
Thiago
Monteiro
(Q)
11:30
Dusan Lajovic of Serbia is scheduled to play Thiago Monteiro of Brazil, seeded Q, at 11:30. First server will be TBD
Daniel Elahi
Galan
Roberto
Bautista Agut
(LL)
13:00
Daniel Elahi Galan of Colombia is scheduled to play Roberto Bautista Agut of Spain, seeded LL, at 13:00. First server will be TBD
Yannick
Hanfmann
Jakub
Mensik
13:00
Yannick Hanfmann of Germany is scheduled to play Jakub Mensik of Czechia, at 13:00. First server will be TBD
Zhizhen
Zhang
Miomir
Kecmanovic
13:00
Zhizhen Zhang of China PR is scheduled to play Miomir Kecmanovic of Serbia, at 13:00. First server will be TBD
Aleksandar
Kovacevic
(Q)
Hamad
Medjedovic
(Q)
14:30
Aleksandar Kovacevic of United States of America, seeded Q is scheduled to play Hamad Medjedovic of Serbia, seeded Q, at 14:30. First server will be TBD
Albert
Ramos-Vinolas
(Q)
Pavel
Kotov
14:30
Albert Ramos-Vinolas of Spain, seeded Q is scheduled to play Pavel Kotov of Russian Federation, at 14:30. First server will be TBD
Darwin
Blanch
(WC)
Rafael
Nadal
(PR)
16:00
Darwin Blanch of United States of America, seeded WC is scheduled to play Rafael Nadal of Spain, seeded PR, at 16:00. First server will be TBD
Alex
Michelsen
Joao
Fonseca
(WC)
16:00
Alex Michelsen of United States of America is scheduled to play Joao Fonseca of Brazil, seeded WC, at 16:00. First server will be TBD
Dominik
Koepfer
Roberto
Carballes Baena
17:30
Dominik Koepfer of Germany is scheduled to play Roberto Carballes Baena of Spain, at 17:30. First server will be TBD
WTA Tour / Women’s Singles / Round of 64
Victoria
Azarenka
(23)
Tatjana
Maria
10:00
Victoria Azarenka of Belarus, seeded 23 is scheduled to play Tatjana Maria of Germany, at 10:00. First server will be TBD
Donna
Vekic
Maria
Sakkari
(5)
10:00
Donna Vekic of Croatia is scheduled to play Maria Sakkari of Greece, seeded 5, at 10:00. First server will be TBD
Sara
Sorribes Tormo
Elina
Svitolina
(16)
10:00
Sara Sorribes Tormo of Spain is scheduled to play Elina Svitolina of Ukraine, seeded 16, at 10:00. First server will be TBD
Madison
Keys
(18)
Irina-Camelia
Begu
10:00
Madison Keys of United States of America, seeded 18 is scheduled to play Irina-Camelia Begu of Romania, at 10:00. First server will be TBD
Nadia
Podoroska
(AL)
Emma
Navarro
(19)
11:30
Nadia Podoroska of Argentina, seeded AL is scheduled to play Emma Navarro of United States of America, seeded 19, at 11:30. First server will be TBD
Emiliana
Arango
(Q)
Dayana
Yastremska
(31)
11:30
Emiliana Arango of Colombia, seeded Q is scheduled to play Dayana Yastremska of Ukraine, seeded 31, at 11:30. First server will be TBD
Jelena
Ostapenko
(9)
Jessica
Bouzas Maneiro
(Q)
11:30
Jelena Ostapenko of Latvia, seeded 9 is scheduled to play Jessica Bouzas Maneiro of Spain, seeded Q, at 11:30. First server will be TBD
Naomi
Osaka
Liudmila
Samsonova
(15)
11:30
Naomi Osaka of Japan is scheduled to play Liudmila Samsonova of Russian Federation, seeded 15, at 11:30. First server will be TBD
Coco
Gauff
(3)
Arantxa
Rus
13:00
Coco Gauff of United States of America, seeded 3 is scheduled to play Arantxa Rus of Netherlands, at 13:00. First server will be TBD
Alexandra
Eala
(WC)
Sorana
Cirstea
(27)
13:00
Alexandra Eala of Philippines, seeded WC is scheduled to play Sorana Cirstea of Romania, seeded 27, at 13:00. First server will be TBD
Beatriz
Haddad Maia
(11)
Sara
Errani
(Q)
13:00
Beatriz Haddad Maia of Brazil, seeded 11 is scheduled to play Sara Errani of Italy, seeded Q, at 13:00. First server will be TBD
Elise
Mertens
(28)
Sloane
Stephens
14:30
Elise Mertens of Belgium, seeded 28 is scheduled to play Sloane Stephens of United States of America, at 14:30. First server will be TBD
Maria Lourdes
Carle
(Q)
Veronika
Kudermetova
(17)
14:30
Maria Lourdes Carle of Argentina, seeded Q is scheduled to play Veronika Kudermetova of Russian Federation, seeded 17, at 14:30. First server will be TBD
Anna Karolina
Schmiedlova
Ons
Jabeur
(8)
16:00
Anna Karolina Schmiedlova of Slovakia is scheduled to play Ons Jabeur of Tunisia, seeded 8, at 16:00. First server will be TBD
Leylah
Fernandez
(32)
Anastasia
Potapova
16:00
Leylah Fernandez of Canada, seeded 32 is scheduled to play Anastasia Potapova of Russian Federation, at 16:00. First server will be TBD
Iga
Swiatek
(1)
Xiyu
Wang
18:00
Iga Swiatek of Poland, seeded 1 is scheduled to play Xiyu Wang of China PR, at 18:00. First server will be TBD
WTA Tour / Women’s Doubles / Round of 32
Katie
Boulter
Marketa
Vondrousova
Eri
Hozumi
Makoto
Ninomiya
13:00
Katie Boulter of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and Marketa Vondrousova of Czechia are scheduled to play Eri Hozumi of Japan and Makoto Ninomiya of Japan, at 13:00. First servers will be TBD
Erin
Routliffe
Ashlyn
Krueger
Sofia
Kenin
Bethanie
Mattek-Sands
13:00
Erin Routliffe of New Zealand and Ashlyn Krueger of United States of America are scheduled to play Sofia Kenin of United States of America and Bethanie Mattek-Sands of United States of America, at 13:00. First servers will be TBD
Alexandra
Panova
Giuliana
Olmos
Nadiia
Kichenok
Miyu
Kato
14:30
Alexandra Panova of Russian Federation and Giuliana Olmos of Mexico are scheduled to play Nadiia Kichenok of Ukraine and Miyu Kato of Japan, at 14:30. First servers will be TBD
Saisai
Zheng
Xinyu
Wang
Monica
Niculescu
Alycia
Parks
14:30
Saisai Zheng of China PR and Xinyu Wang of China PR are scheduled to play Monica Niculescu of Romania and Alycia Parks of United States of America, at 14:30. First servers will be TBD
Victoria
Jimenez Kasintseva
(WC)
Jessica
Bouzas Maneiro
(WC)
Laura
Siegemund
(6)
Barbora
Krejcikova
(6)
16:00
Victoria Jimenez Kasintseva of Andorra and Jessica Bouzas Maneiro of Spain, seeded WC are scheduled to play Laura Siegemund of Germany and Barbora Krejcikova of Czechia, seeded 6, at 16:00. First servers will be TBD
For more details: Read More